- Pijmy dużo wody, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy pragnienia.
- W godzinach największego nasłonecznienia (11:00–17:00) szukajmy cienia i chłodnych pomieszczeń.
- Pamiętajmy o nakryciu głowy i lekkim, przewiewnym ubraniu.
- Zainteresujmy się sąsiadem, rodzicem, dziadkiem lub samotną osobą mieszkającą obok. Czasem zwykły telefon z pytaniem „Czy wszystko w porządku?” może mieć ogromne znaczenie.
-Jeśli pojawią się zawroty głowy, osłabienie, nudności lub silny ból głowy, nie lekceważmy tych objawów.
W Środowiskowym Domu Samopomocy dbamy o odpowiednie nawodnienie, odpoczynek w cieniu oraz bezpieczne warunki dla naszych uczestników.
Pamiętajmy, podczas upałów najważniejsze są: woda, cień i odpoczynek.
Dbajmy o siebie i o innych.